Kudûri Tercümesi

Kudûri Tercümesi

  • 0,00 TL

İmam el-Kudûrî’nin muhtasarı; mesaili ele alışı ve işleyişi açısından bir mütekaddimin muhtasarı olarak görülebilir. Diğer taraftan müteahhirinin metinlerine öncülük etmesiyle de meselelerin onun tarzında diğer metinlerde zikredilmesiyle bir müteahhir metin olarak görülmüştür. Öyle ya da böyle fıkıhta metin deyince akla ilk gelen metinlerden biri, hatta belki de ilkidir. Bazı âlimlerden hastaya şifa olarak okunduğu şeklinde gelen rivâyet, mübalağa olsa da en azından Muhtasar-ı Kudûrî’nin mevkiinin ne derece büyük olduğunu göstermektedir.

Böylesi öneme haiz olan bu eseri gerek kelime anlamı ve gerekse de metin anlamı olarak tercüme ederek hizmetinize sunarken, muhtasar olmasını ve bazı kapalılıklarının bulunmasını da göz önünde bulundurarak hizmetin daha iyi olması için dipnotlarla şerh ederek zenginleştirmeye çalıştık.

Allâh Teâlâ’dan isteğimiz bu emsal eserlerin okunup okutulmasının ve amel edilmesinin daimî olmasıdır, yine bir nebze de olsa bu çalışmamızın buna vesile olmasını niyaz ederiz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Temel Dini Bilgiler (Hanefiler İçin)
Temel Dini Bilgiler (Şâfiîler İçin)
Ehl-i Sünnet Akâidi

Ehl-i Sünnet Akâidi

12,00 TL 20,00 TL

Kabir Ziyareti Ahkâm ve Âdâbı

Son Gezdiğiniz Ürünler

Kudûri Tercümesi